STULATKA ZE STOCZKA

W przeddzień Jubileuszu, 7 grudnia, życzenia solenizantce złożyli  członkowie Koła Gminnego ZKRPiBWP: prezes i jednocześnie skarbnik Zarządu Głównego ZKRPiBWP kpt. Józef Maliński, skarbnik Bożena Halecka oraz opiekunka Pani Bolesławy – Danuta Skórka. Jubilatka otrzymała kwiaty, pamiątkową statuetkę i Dyplomy Gratulacyjne od Zarządu Głównego i Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego ZKRPiBWP. Podczas spotkania, które upłynęło w serdecznej atmosferze, rozmawiano m.in. o bieżącej działalności Koła. Bolesława Gromek poinformowała, że z uwagi na wiek podjęła decyzję o rezygnacji z funkcji wiceprezesa Koła.

W uroczystości 8 grudnia uczestniczyli: wójt gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, przewodniczący Rady Gminy Piotr Wszołczyk-Lipka, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Paśnik, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Alicja Cichoń oraz kierownik ZUS Oddział w Węgrowie Elżbieta Madziar, życząc Bolesławie Gromek kolejnych lat pełnych zdrowia i radości.

J.M.

Podobne wpisy

  • WARSZAWA – HUTA PIENIACKA

    81 lat temu oddziały SS „Galizien” i ukraińscy nacjonaliści dokonali zagłady wsi Huta Pieniacka w obwodzie lwowskim. Uroczystości upamiętniające te tragiczne wydarzenia rozpoczęły się od złożenia przez organizatorów – szefa UdSKiOR Lecha Parella i prezes Stowarzyszenia „Huta Pieniacka” Małgorzatę Gośniowską–Kolę, wieńca pod tablicą poświęconą ofiarom ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

  • PALMIRY 2024

    Zorganizowany już po raz 64. Centralny Zlot Młodzieży PTTK Palmiry to przede wszystkim lekcja historii, ale także odkrywanie przez uczestników piękna puszczańskiej przyrody i nawiązywanie nowych przyjaźni. Tegoroczny Zlot to hołd oddany ofiarom niemieckich represji, które spoczywają na palmirskim cmentarzu, jak również żołnierzom Powstania Warszawskiego i powstania w warszawskim getcie.

  • BIAŁA K. TRZCIANKI

    W ramach gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej połączonych z jubileuszem 80-lecia Szkoły Podstawowej im. ppor. Alfreda Sofki, 14 października odbyła się uroczystość nadania szkole sztandaru, będąca symbolicznym zwieńczeniem walki o zachowanie patrona szkoły.

  • TREBLINKA

    Obóz Zagłady Treblinka II wybudowany został przez Niemców w połowie 1942 r. obok istniejącego w pobliżu karnego obozu pracy. Powstał w ramach „Akcji Reinhard”, mającej na celu fizyczną likwidację ludności żydowskiej. Przywożono tu głównie Żydów z okupowanej Polski, ale też z Czechosłowacji, Francji, Grecji, Jugosławii, ZSRR, a także Niemiec i Austrii. Trafiali tu również Romowie i Sinti.